Kvízomaty sú vyhlásené za hazardné hry, pozornosť by mali zvýšiť reštaurácie

Kvízomaty sú označené za hazardné hry a sú v reštauračných a pohostinských zariadeniach zakázané. Aké sankcie hrozia za porušenie nariadenia?

Prevádzkovanie a napomáhanie k prevádzkovaniu hazardných hier je zakázané

Úrad pre reguláciu hazardných hier upozorňuje všetkých prevádzkovateľov reštauračných a pohostinských zariadení na skutočnosť, že právoplatným rozhodnutím úradu boli tzv. kvízomaty typu FUTURA a iSTARS označené za hazardné hry.

Prevádzkovanie takýchto hazardných hier, podieľanie sa na ich prevádzkovaní a/alebo akékoľvek napomáhanie ich prevádzkovaniu (vrátane prenajímania časti reštauračných a pohostinských zariadení prevádzkovateľom týchto zariadení) je zákonom o hazardných hrách zakázané.

Porušenie nariadenia môže podnikateľov stáť aj pol milióna eur

Úrad upozorňuje všetkých prevádzkovateľov reštauračných a pohostinských zariadení, aby boli pri prenajímaní časti svojich priestorov obzvlášť opatrní a obozretní a nenechali sa vtiahnuť do akéhokoľvek obchodného vzťahu s prevádzkovateľmi týchto nelegálnych hazardných hier.

V prípade odhalenia prevádzkovania nelegálnych hazardných hier v týchto prevádzkach hrozí ich majiteľom, ako osobám napomáhajúcim alebo podieľajúcim sa na prevádzkovaní nelegálnych hazardných hier, pokuta vo výške od 20 000 eur do 500 000 eur.

Ako je to s inými typmi hazardných hier?

Nie všetky hazardné hry sú ale zakázané. Na ich legálne prevádzkovanie je potrebná individuálna licencia. Ide o hry ako lotéria Loto, Euromilióny, ruleta, hra s kockami či kartové hry v kasíne ako poker, Joker, Blackjack. Ako sa výhry v týchto prípadoch zdaňujú približujeme v článku Zdaňovanie výhier a cien.

Zdroj: Úrad pre reguláciu hazardných hier

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Vykazovanie zodpovedného prístupu bude pre firmy povinné

Podnikatelia budú monitorovať vplyv podnikania na životné prostredie, prístup k zamestnancom či dodržiavanie ľudských práv. Dokedy majú čas na prípravu?

Povinnosť používania eKasy na príležitostných podujatiach

Prijímate tržby len príležitostne a neviete, či musíte používať eKasu? V tomto článku sa dozviete kedy máte a kedy nemáte povinnosť tržby v eKase evidovať.

Hlásenie pobytu cudzincov: prečo je byrokratickým nezmyslom aj po rokoch?

Vyžadovať formulár o pobyte od zahraničných hostí je podľa generálneho manažéra Asociácie hotelov a reštaurácií zbytočnou byrokratickou záťažou. Zahraničné skúsenosti ukazujú, že to tak nemusí byť.

Regulácia reklamy

Čo je reklama a kde je legislatívne upravená? Kedy ide o porovnávaciu a kedy o klamlivú reklamu? Aké sankcie hrozia za porušenie zákonných povinností? Kto a kde môže podať na reklamu sťažnosť?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky