Registrácia domény org.sk bude možná už aj na Slovensku

Od augusta si bude možné registrovať doménu org.sk. Pre koho je určená a ako na to?

Máte občianske združenie, neziskovku, nadáciu či neinvestičný fond? Je vaša .sk doména už obsadená? Alebo chcete priamo naznačiť, že ste tí, ktorí pomáhajú iným? Teraz máte šancu, ako dať o sebe vedieť vo virtuálnom svete – prostredníctvom novej domény s koncovkou org.sk.

Doména .org.sk bude lacnejšia ako .sk

Generická doména .org je už roky vo svete známa ako koncovka definujúca organizácie, ktoré nevykazujú zisk zo svojej činnosti. A teraz prichádza aj na Slovensko.

Register domény .sk, SK-NIC, sa z jej príchodu teší, a preto jej do vienka dávajú titul „s polovičnou cenou“. V praxi to bude znamenať, že cena za registráciu a predĺženie domény s koncovkou org.sk bude polovičná oproti cene za registráciu „bežnej“ domény .sk.

Kto a ako si môže registrovať doménu .org.sk?

SK-NIC zároveň pripomína, že táto koncovka je určená len občianskym združeniam, nadáciám, neinvestičným fondom či neziskovým organizáciám. „Každý z nás potrebuje niekedy pomoc. A organizácie, ktoré pomáhajú, ju potrebujú tiež. My sme sa rozhodli, že pomôžeme tam, kde sme najlepší – pri ponuke domény s najkrajšou doménovou koncovkou .sk. Tieto organizácie majú v súčasnosti určite náročné obdobie, a preto pevne verím, že našu pomoc privítajú a využijú. Pri jednej doméne s koncovkou org.sk je to možno iba malá pomoc, ale pri ďalších org.sk už táto pomoc nadobúda viditeľný charakter,“ povedal Peter Bíro, riaditeľ spoločnosti.

Registráciu domén s koncovkou org.sk spustia v auguste 2021. Registrovať ich bude možné rovnakým spôsobom ako domény s koncovkou .sk u všetkých dobrých registrátorov. Aktuálny zoznam registrátorov je k dispozícii na webe spoločnosti SK-NIC, a.s.

V SK-NIC sú už tradične v pomoci aktívni. Od roku 2019 podporujú prostredníctvom Fondu SK-NIC školy, organizácie či jednotlivcov. Spustením doménovej koncovky org.sk chcú ďalej prispieť k zlepšeniu a spestreniu virtuálneho Slovenska.

Zdroj: SK-NIC, a. s.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Virtuálna a rozšírená realita v marketingovej stratégii podniku

Patria k bežne využívaným prvkom aj v praxi malých a stredných podnikov či start-upov - ako virtuálnu a rozšírenú realitu použiť vo svojej marketingovej stratégii?

Efektívna správa skladu: 5 tipov, ako na to

Správne riadenie skladu môže ušetriť peniaze, priniesť vyšší zisk a prispieť k spokojnosti zamestnancov aj zákazníkov. Poradíme vám, ako efektívne spravovať sklad.

Aktualizácia systému počas pracovnej doby: ako na to efektívnejšie?

Každý piaty zamestnanec využíva aktualizáciu zariadenia ako výhovorku na vyhnutie sa online stretnutiu. Mnohých ale tento proces aj obťažuje. Ako na aktualizáciu, aby vyhovovala pracovníkom aj firme?

Kupujte originálne tonerové kazety HP - pomôžete prírode, svojmu zdraviu a bezpečiu

Neoddeliteľnou súčasťou prevádzky tlačiarní je výmena tonerových kaziet. Pokiaľ ide o nákup náhradných tonerových kaziet, na výber ich je viacero. Lacné tonerové napodobeniny lákajúce nižšou cenou však môžu byť riskantným rozhodnutím.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky