Študentská podnikateľská cena 2014

Dňa 27.11.2014 sa konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Študentská podnikateľská cena 2014. Tohtoročným víťazom je študent, ktorý sa zaoberá využívaním virtuálnej reality v stavebníctve.

Čo je Študentská podnikateľská cena

Študentská podnikateľská cena je súťaž, ktorej cieľom je podporovať študentov v tom aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Hlavnou úlohou súťaže je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas štúdia a zároveň sa vzdelávať a získavať nové vedomosti a zručnosti.

Do súťaže Študentská podnikateľská cena 2014 sa mohli prihlásiť študenti dennej alebo externej formy štúdia na niektorej z fakúlt vysokých škôl na Slovensku, ktorí spĺňali nasledovné podmienky:

  • Študent musí byť vo veku 18 až 35 rokov,
  • Študent musí byť majiteľom alebo spolumajiteľom spoločnosti a zároveň pôsobiť v exekutíve spoločnosti,
  • Študent musí byť občanom SR.

Finalisti Študentskej podnikateľskej ceny 2014

Odborná komisia vybrala z 54 prihlásených 5 top finalistov súťaže, ktorí boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácií, ako aj so zástupcami vyhlasovateľa projektu. Medzi top finalistov Študentskej podnikateľskej ceny 2014 patrili:

  1. Milan Fencik, localhost, s.r.o.
  2. Pavol Kaleja, www.vizualizacky.sk
  3. Nikoleta Kocichová, SIMPLE CHOICE s.r.o.
  4. Tomáš Ondrejka, P&T corp,s.r.o.
  5. Róbert Schochmann, Anima Technika s. r. o (poznámka redakcie: Róber je absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2013)

Fotogaléria z odovdávania cien Študentskej podnikateľskej ceny 2014

Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž Global Student Entrepreneur Award sa stal Pavol Kaleja, ktorý zároveň získal Cenu MasterCard za inovácie. Pavol je doktorandom na Stavebnej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. So svojim tímom sa venuje projekcii pozemných stavieb, designovaniu interiérov, rozpočtovaniu stavieb a v neposlednom rade aj inovatívnym prístupom využívania virtuálnej reality v stavebníctve.  Vyvíjajú nástroj na dizajnovanie interiérov pre širokú verejnosť. Tento nástroj umožní naskenovanie existujúceho interiéru (obývačka, spálňa, zasadačka atď.) a jeho následné prekonvertovanie do virtuálnej reality, kde používateľ upravuje (designuje) tento interiér pridávaním objektov (gauč, postel, stolička atď.), mazaním objektov, presúvaním objektov a úpravou vlastností objektov (farba, materiál a pod.). Výstupom z tohto nástroja sú realistické vizualizácie nového návrhu interiéru, rozpočet nového návrhu interiéru a teda aj zoznam použitých nových objektov (názov, predajca, adresa najbližšieho predajcu, cena a pod.).

 

Cenu JCI - Slovakia za originálne podnikateľské riešenie získal Róbert Schochmann zo spoločnosti Anima Technika,s.r.o.. Jedným z produktov spoločnosti je AnimaKit - je unikátna modulárna robotická stavebnica určená na tvorbu a vývoj systémov v robotike a automatizácií. Možnosti využitia stavebnice AnimaKit sú nespočetné. AnimaKit je vhodný pre "Do It Yourself" projekty ako napríklad ovládanie automatickej závlahy alebo vytvorenie inteligentnej domácnosti. K riadiacemu počítaču AnimaController dodáva spoločnosť moduly, ktoré premenia AnimaController na robotického pavúka, segway alebo autíčko.  Takéto roboty sa veľmi vhodné ako prostriedok výučby a výskumu v oblasti robotiky a programovania.

 

Cenu Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR za najzaujímavejší podnikateľský nápad získala Nikoleta Kocichová zo spoločnosti SIMPLE CHOICE s.r.o. Firma vznikla spojením internetového obchodu a kamennej požičovňe. Postupne sa vypracovala na firmu zaoberajúcu sa šitím šiat na mieru.

Videovizitky ďalších finalistov Študentskej podnikateľskej ceny 2014

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Hľadáme Podnikateľku Slovenska 2018

Poznáte vo svojom okolí šikovnú podnikateľku, ktorá si zaslúži ocenenie? Stretli ste sa s dámou, ktorej podnikanie vám imponuje? Alebo sama patríte medzi podnikateľky a trúfate si uspieť v prestížnej súťaži, ktorá má za sebou už 18 ročníkov? Neváhajte a prihláste sa do 19. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska.

Galavečer Slovenský Goodwill 2018 slávnostne predstavil podnikateľov, ktorých si ľudia vážia

18. októbra 2018 boli slávnostne vyhlásené výsledky a odovzdané ocenenia Slovenský Goodwill 2018. Z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018, verejnosť 642 hlasmi zvolila Miriam Poništovú, ktorá sa stala nositeľkou titulu OSOBNOSŤ Slovenský Goodwill.

Zahlasujte online a zvoľte si Osobnosť Slovenský Goodwill 2018

Do konca septembra môže verejnosť opäť hlasovať a zvoliť novú Osobnosť Slovenský Goodwill. Na výber má z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Hlasovanie prebieha on-line na webe slovenskygoodwill.sk. 26. septembra taktiež zasadne medzinárodná odborná porota, ktorá vyberie víťazov kategórií Tradícia, Inovácia, Partner a Podporovateľ. Tí budú vyhlásení 18. októbra počas slávnostného večera v Bratislave.

Nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill 2018 získalo 37 firiem

37 nominácií bolo prijatých do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Počet nominácií, ktoré sa skončili o polnoci 30. júna, je takmer o 55 % vyšší než počet nominácií prijatých v minulom premiérovom ročníku projektu. Finalisti budú predstavení na webe slovenskygoodwill.sk v sobotu 1. septembra.