Študentská podnikateľská cena 2014

Dňa 27.11.2014 sa konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Študentská podnikateľská cena 2014. Tohtoročným víťazom je študent, ktorý sa zaoberá využívaním virtuálnej reality v stavebníctve.

Čo je Študentská podnikateľská cena

Študentská podnikateľská cena je súťaž, ktorej cieľom je podporovať študentov v tom aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Hlavnou úlohou súťaže je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas štúdia a zároveň sa vzdelávať a získavať nové vedomosti a zručnosti.

Do súťaže Študentská podnikateľská cena 2014 sa mohli prihlásiť študenti dennej alebo externej formy štúdia na niektorej z fakúlt vysokých škôl na Slovensku, ktorí spĺňali nasledovné podmienky:

  • Študent musí byť vo veku 18 až 35 rokov,
  • Študent musí byť majiteľom alebo spolumajiteľom spoločnosti a zároveň pôsobiť v exekutíve spoločnosti,
  • Študent musí byť občanom SR.

Finalisti Študentskej podnikateľskej ceny 2014

Odborná komisia vybrala z 54 prihlásených 5 top finalistov súťaže, ktorí boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácií, ako aj so zástupcami vyhlasovateľa projektu. Medzi top finalistov Študentskej podnikateľskej ceny 2014 patrili:

  1. Milan Fencik, localhost, s.r.o.
  2. Pavol Kaleja, www.vizualizacky.sk
  3. Nikoleta Kocichová, SIMPLE CHOICE s.r.o.
  4. Tomáš Ondrejka, P&T corp,s.r.o.
  5. Róbert Schochmann, Anima Technika s. r. o (poznámka redakcie: Róber je absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2013)

Fotogaléria z odovdávania cien Študentskej podnikateľskej ceny 2014

Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž Global Student Entrepreneur Award sa stal Pavol Kaleja, ktorý zároveň získal Cenu MasterCard za inovácie. Pavol je doktorandom na Stavebnej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. So svojim tímom sa venuje projekcii pozemných stavieb, designovaniu interiérov, rozpočtovaniu stavieb a v neposlednom rade aj inovatívnym prístupom využívania virtuálnej reality v stavebníctve.  Vyvíjajú nástroj na dizajnovanie interiérov pre širokú verejnosť. Tento nástroj umožní naskenovanie existujúceho interiéru (obývačka, spálňa, zasadačka atď.) a jeho následné prekonvertovanie do virtuálnej reality, kde používateľ upravuje (designuje) tento interiér pridávaním objektov (gauč, postel, stolička atď.), mazaním objektov, presúvaním objektov a úpravou vlastností objektov (farba, materiál a pod.). Výstupom z tohto nástroja sú realistické vizualizácie nového návrhu interiéru, rozpočet nového návrhu interiéru a teda aj zoznam použitých nových objektov (názov, predajca, adresa najbližšieho predajcu, cena a pod.).

 

Cenu JCI - Slovakia za originálne podnikateľské riešenie získal Róbert Schochmann zo spoločnosti Anima Technika,s.r.o.. Jedným z produktov spoločnosti je AnimaKit - je unikátna modulárna robotická stavebnica určená na tvorbu a vývoj systémov v robotike a automatizácií. Možnosti využitia stavebnice AnimaKit sú nespočetné. AnimaKit je vhodný pre "Do It Yourself" projekty ako napríklad ovládanie automatickej závlahy alebo vytvorenie inteligentnej domácnosti. K riadiacemu počítaču AnimaController dodáva spoločnosť moduly, ktoré premenia AnimaController na robotického pavúka, segway alebo autíčko.  Takéto roboty sa veľmi vhodné ako prostriedok výučby a výskumu v oblasti robotiky a programovania.

 

Cenu Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR za najzaujímavejší podnikateľský nápad získala Nikoleta Kocichová zo spoločnosti SIMPLE CHOICE s.r.o. Firma vznikla spojením internetového obchodu a kamennej požičovňe. Postupne sa vypracovala na firmu zaoberajúcu sa šitím šiat na mieru.

Videovizitky ďalších finalistov Študentskej podnikateľskej ceny 2014

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: zaujali inovácie v oblasti technológií, zdravotníctva aj obuvi

Meno Mladého inovatívneho podnikateľa roku 2022 je známe. Čím zaujal víťaz a aké ďalšie nápady sa dostali do finále?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: súťaž o prestížny titul a atraktívne ceny

Už 16. ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ je „za rohom“. Kto a dokedy sa môže prihlásiť, ako na to a čo môžu finalisti získať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky