Študentská podnikateľská cena 2014

Dňa 27.11.2014 sa konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Študentská podnikateľská cena 2014. Tohtoročným víťazom je študent, ktorý sa zaoberá využívaním virtuálnej reality v stavebníctve.

Čo je Študentská podnikateľská cena

Študentská podnikateľská cena je súťaž, ktorej cieľom je podporovať študentov v tom aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Hlavnou úlohou súťaže je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas štúdia a zároveň sa vzdelávať a získavať nové vedomosti a zručnosti.

Do súťaže Študentská podnikateľská cena 2014 sa mohli prihlásiť študenti dennej alebo externej formy štúdia na niektorej z fakúlt vysokých škôl na Slovensku, ktorí spĺňali nasledovné podmienky:

  • Študent musí byť vo veku 18 až 35 rokov,
  • Študent musí byť majiteľom alebo spolumajiteľom spoločnosti a zároveň pôsobiť v exekutíve spoločnosti,
  • Študent musí byť občanom SR.

Finalisti Študentskej podnikateľskej ceny 2014

Odborná komisia vybrala z 54 prihlásených 5 top finalistov súťaže, ktorí boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácií, ako aj so zástupcami vyhlasovateľa projektu. Medzi top finalistov Študentskej podnikateľskej ceny 2014 patrili:

  1. Milan Fencik, localhost, s.r.o.
  2. Pavol Kaleja, www.vizualizacky.sk
  3. Nikoleta Kocichová, SIMPLE CHOICE s.r.o.
  4. Tomáš Ondrejka, P&T corp,s.r.o.
  5. Róbert Schochmann, Anima Technika s. r. o (poznámka redakcie: Róber je absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2013)

Fotogaléria z odovdávania cien Študentskej podnikateľskej ceny 2014

Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž Global Student Entrepreneur Award sa stal Pavol Kaleja, ktorý zároveň získal Cenu MasterCard za inovácie. Pavol je doktorandom na Stavebnej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. So svojim tímom sa venuje projekcii pozemných stavieb, designovaniu interiérov, rozpočtovaniu stavieb a v neposlednom rade aj inovatívnym prístupom využívania virtuálnej reality v stavebníctve.  Vyvíjajú nástroj na dizajnovanie interiérov pre širokú verejnosť. Tento nástroj umožní naskenovanie existujúceho interiéru (obývačka, spálňa, zasadačka atď.) a jeho následné prekonvertovanie do virtuálnej reality, kde používateľ upravuje (designuje) tento interiér pridávaním objektov (gauč, postel, stolička atď.), mazaním objektov, presúvaním objektov a úpravou vlastností objektov (farba, materiál a pod.). Výstupom z tohto nástroja sú realistické vizualizácie nového návrhu interiéru, rozpočet nového návrhu interiéru a teda aj zoznam použitých nových objektov (názov, predajca, adresa najbližšieho predajcu, cena a pod.).

 

Cenu JCI - Slovakia za originálne podnikateľské riešenie získal Róbert Schochmann zo spoločnosti Anima Technika,s.r.o.. Jedným z produktov spoločnosti je AnimaKit - je unikátna modulárna robotická stavebnica určená na tvorbu a vývoj systémov v robotike a automatizácií. Možnosti využitia stavebnice AnimaKit sú nespočetné. AnimaKit je vhodný pre "Do It Yourself" projekty ako napríklad ovládanie automatickej závlahy alebo vytvorenie inteligentnej domácnosti. K riadiacemu počítaču AnimaController dodáva spoločnosť moduly, ktoré premenia AnimaController na robotického pavúka, segway alebo autíčko.  Takéto roboty sa veľmi vhodné ako prostriedok výučby a výskumu v oblasti robotiky a programovania.

 

Cenu Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR za najzaujímavejší podnikateľský nápad získala Nikoleta Kocichová zo spoločnosti SIMPLE CHOICE s.r.o. Firma vznikla spojením internetového obchodu a kamennej požičovňe. Postupne sa vypracovala na firmu zaoberajúcu sa šitím šiat na mieru.

Videovizitky ďalších finalistov Študentskej podnikateľskej ceny 2014

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Mladý inovatívny podnikateľ 2022: zaujali inovácie v oblasti technológií, zdravotníctva aj obuvi

Meno Mladého inovatívneho podnikateľa roku 2022 je známe. Čím zaujal víťaz a aké ďalšie nápady sa dostali do finále?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: súťaž o prestížny titul a atraktívne ceny

Už 16. ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ je „za rohom“. Kto a dokedy sa môže prihlásiť, ako na to a čo môžu finalisti získať?

Študentská firma LIGO búra stereotypy: zubná pasta ako cukríky

Žiaci z Košíc vyrábajú inovatívnu zubnú pastu a patria medzi najlepšie európske študentské firmy. V čom sú výnimoční, ako oslovujú zákazníkov a koľkokrát museli „prehryznúť“ neúspech, kým našli správnu receptúru?

Víťazi súťaže startupov – ktoré inovatívne projekty ohúrili porotu?

Vďaka súťaži „Máš nápad?“ bude mať 9 začínajúcich firiem možnosť rozvíjať sa v Startup centre. Ktoré projekty porota vybrala do pred inkubačného pobytu?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky