Mladý inovatívny podnikateľ 2013

Dňa 21.05.2013 sa už po siedmy krát konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže „Mladý inovatívny podnikateľ. Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2013 má za cieľ vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania. Zároveň môžu byť žiarivým príkladom pre mladých ľudí, ktorí chcú začať alebo začínajú podnikať.

Projekt Mladý inovatívny podnikateľ 2013 je súčasťou celosvetovej súťaže Creative Young Entrepreneur Award. Organizovala ho mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia (JCI) a Združenie podnikateľov Slovenska. Spolupracujúcou organizáciou je Združenie mladých podnikateľov Slovenska.

Odborná komisia podujatia vybrala z 51 prihlásených 5 finalistov súťaže. Absolútnym víťazom súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013 na Slovensku a držiteľom hlavnej ceny je Lukáš Majzlan zo spoločnosti The Joy, s.r.o. (art4web.sk).

Absolútny víťaz súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013 - Lukáš Majzlan (art4web.sk)

Firma je kreatívnym digitálnym štúdiom, ktoré sa špecializuje na web design, design užívateľských rozhraní, branding a online marketing. Značka Art4web je známa aj tým, že zavádza nové trendy v oblasti web dizajnu. Inovatívnosť v oblasti technológií spočíva v používaní noviniek ako HTML5, CSS3, responzívneho dizajnu (pre mobilné zariadenia), či využívanie sociálnych sietí. Z neznámej značky sa za 7 rokov podnikania stala špička na Slovensku ale aj v zahraničí. Svedčí o tom aj záujem tých najväčších svetových a slovenských klientov ako Európska organizácia pre jadrový výskum - CERN, výrobca švajčiarskych nožíkov Victorinox, Baťa a ďalší.

Lukáš Majzlan získal hlavnú cenu a  Cenu Samsung Electronics Slovakia za tvorivosť a inovácie.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013 - Juraj Sasko, M.Sc. (VISIBILITY, s.r.o.)

VISIBILITY je internetová marketingová agentúra, ktorá vznikla v roku 2009 a za svoje trojročné pôsobenie sa vypracovala na jedničku na Slovensku hlavne v oblasti SEO služieb, ktoré dopĺňa kreatívnymi digitálnymi riešeniami, online PR a reputačným manažmentom. Svoju prvú zahraničnú pobočku má v Prahe. VISIBILITY sa od svojho vzniku v roku 2009 dostala medzi top digitálne agentúry na Slovensku. VISIBILITY má momentálne približne 16 ľudí na plný úväzok a ďalších cca 20 ľudí externe alebo na polovičný úväzok.

Juraj Sasko získal Cenu Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR pre podnikateľa,  s najväčším zamestnávateľským potenciálom.

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013 - Katalin Papp Varga (CHOCOMAZE)

Manufaktúra CHOCOMAZE vyrába ojedinelé ručne vyrábané čokolády. Proces výroby prebieha výlučne ručne s použitím kvalitných domácich a zahraničných surovín. Podnikateľský prínos vidí v tom, že ručne vyrábaná čokoláda na Slovensku je menej známym tovarom, preto komunikáciou, dizajnom a kreativitou značky chce túto skutočnosť zmeniť. Svoju kreativitu využíva dennodenne pri vytváraní nových kombinácií s použitím rôznorodých posýpok, ktorých kombináciou možno vytvoriť hoci aj milión kreácií .Pre firemných zákazníkov ponúka  možnosť umiestnenia vlastného loga na čokoláde,  čo je ojedinelý výrobok.

Katalin Papp Varga získala Cenu Ministra hospodárstva  SR p. Tomáša Malatinského za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh.

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013 -  Bc. Irma Chmelová, M.Sc. (PROSENIOR, s.r.o.)

ProSenior je špecializovaný portál pre seniorov (www.prosenior.eu), ktorý obsahuje e-shop s produktmi pre seniorov, informácie o službách pre seniorov a bezplatné odborné poradne. Ich  e-shop je v súčasnosti najväčší špecializovaný internetový obchod pre seniorov na Slovensku. Kreativita spočíva už v samotnom nápade „všetko pre seniora na jednom mieste“ – spojenie obchodu, poskytovania informácií a komunity/sociálnej interakcie v jednom portáli. Ide o inovatívny prístup, ktorý reflektuje na potreby seniorov a ich blízkych, resp. tých, ktorí sa starajú o seniorov.

Irma Chmelová získala Cenu Prvej dámy SR p. Silvie Gašparovičovej za najinovatívnejší počin v oblasti komplexných služieb pre seniorov.

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013 - Peter Béreš (ProRobotic systems, s.r.o.)

Hlavnou  náplňou firmy je výskum a vývoj novej generácie „assistive mobile robots – t. j. asistenčných mobilných robotov“ pre oblasť zdravotníctva, výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied, tvorba prototypov zariadení, tvorba webových systémov a špecifického softvéru.

Zaujímajú Vás podobné súťaže a novinky? 

Fotogaléria z odovdávania ocenení Mladý inovatívny podnikateľ 2013

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2023 je „za rohom“

Získajte atraktívne ceny ako mentoring či zájazd do Bangkoku. Rozhoduje kreativita a prístup s dávkou modernizácie a invencie. Ako a dokedy sa registrovať?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Digitalizácia a efektívna správa členského vďaka nápadu mladého podnikateľa

Mário Potoček prišiel s inovatívnym riešením, ktorým zaujal aj v podnikateľskej súťaži. Aký problém rieši, vďaka čomu sa jeho zamestnanci tešia do práce a ako funguje predaj cez obchodných zástupcov?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky