Podnikateľské združenia

Viete, že na Slovensku pôsobí niekoľko desiatok podnikateľských združení, ktoré pomáhajú podnikateľom po rôznych, i špecializovaných, stránkach, či už je to networking, franchising, hľadanie investorov alebo expanzia na zahraničné trhy? Podnikateľské združenia sa taktiež združujú, presahujú hranice a koncentrujú know-how, čím vedia byť pre podnikateľa ešte užitočnejšie a nápomocnejšie. Priblížime Vám činnosť významných podnikateľských združení v SR a ukážeme Vám, ako sa stať členom.
Zväz obchodu a cestovného ruchu SR: Obchod máme v krvi!
Michal Ondruš | 12.04.2017

Zväz obchodu a cestovného ruchu SR: Obchod máme v krvi!

Združovanie obchodníkov do najrôznejších združení nie je novodobým výdobytkom. V minulosti sa majstri a remeselníci združovali v cechoch a rôznych spoločenstvách. Mnohé profesie majú aj dnes povinné členstvo v profesionálnych  komorách. Či už sú to advokáti, lekári, alebo audítori. Tieto združenia dohliadajú na udržiavanie profesionálnej úrovne svojich členov. Jednou z  organizácií, ktoré združujú slovenských obchodníkov je aj Zväz obchodu a cestovného ruchu SR (ZOCR SR).
RÚZ: zastupujeme zamestnávateľov Slovenska
Michal Ondruš | 27.08.2016

RÚZ: zastupujeme zamestnávateľov Slovenska

Ak chceme aby sa Slovensku darilo, musia mať slovenskí podnikatelia vytvorené čo najlepšie podnikateľské prostredie a byť schopní zamestnávať čo najviac ľudí. A práve Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ) už 12 rokov aktívne obhajuje záujmy zamestnávateľov skvalitňovaním podnikateľského prostredia a vplývaním na legislatívnu podobu hospodárskej politiky štátu.
ADMA:  rozvíjame digitálny marketing na Slovensku
Michal Ondruš | 02.08.2016

ADMA: rozvíjame digitálny marketing na Slovensku

Pred niekoľkými rokmi bol digitálny trh na Slovensku v plienkach. Mnoho slovenských podnikateľov si však neskôr začalo uvedomovať, že ide o dôležitú oblasť marketingu, ktorú netreba podceňovať. Rast záujmu firiem o digitálny marketing si vyžiadal aj vznik organizácie, ktorá bude združovať digitálne agentúry a presadzovať ich záujmy. Vznikla tak Asociácia digitálnych marketingových agentúr (ADMA). 

IT asociácia Slovenska: Vytvárame priestor pre rast IT na Slovensku!
Michal Ondruš | 08.07.2016

IT asociácia Slovenska: Vytvárame priestor pre rast IT na Slovensku!

O Slovensku sa hovorí ako o automobilovej veľmoci. Príchodom veľkých nadnárodných IT značiek, ale aj úspešnými príbehmi slovenských technologických firiem sa za posledné roky radíme medzi krajiny s uznávanými IT spoločnosťami. Spoločným menovateľom týchto úspešných firiem je IT Asociácia Slovenska (ITAS). 

Slovenská franchisingová asociácia:  Na Slovensku máme veľa kvalitných konceptov!
Michal Ondruš | 31.03.2016

Slovenská franchisingová asociácia: Na Slovensku máme veľa kvalitných konceptov!

Podnikanie nie je len o založení firmy a jej budovaní od základov. Jednou z čoraz preferovanejších možností rozvoja podnikania je aj franchising. Dôkazom úspechu takéhoto druhu podnikania sú značky ako Mc.Donald´s, Subway, Minit (predtým Fornetti), Kinekus, Re/Max alebo Directreal. O franchisingovom podnikaní na Slovensku sme sa rozprávali s prezidentom Slovenskej franchisingovej asociácie - Jozefom Šétaffym.

Svet podnikateľských a zamestnávateľských organizácií na Slovensku
Michal Ondruš | 29.02.2016

Svet podnikateľských a zamestnávateľských organizácií na Slovensku

Združenie podnikateľov Slovenska Republiková únia zamestnávateľov, Slovenský živnostenský zväz, či desiatky ďalších. Na prvý pohľad je svet podnikateľských a zamestnávateľských organizácií pre bežného podnikateľa veľmi neprehľadný. Nerozumie rozdielom, nevie čo je ich úloha a často ani to, v ktorej by mohol byť členom a prečo sa pridať. 

Povinnosti občianskeho združenia
Michal Kurnota | 28.08.2015

Povinnosti občianskeho združenia

Každé občianske združenie má rôzne povinnosti. Ide o povinnosti voči štátu, orgánom územnej samosprávy a voči svojím členom.

Ako môže byť hlas slovenských podnikateľov počuť v Bruseli
Veronika Rezáková | 05.07.2015

Ako môže byť hlas slovenských podnikateľov počuť v Bruseli

Združuje masy mladých ľudí, ktorí sa medzi sebou delia o najcennejšie podnikateľské skúsenosti. K jej členom patrí aj Združenie mladých podnikateľov Slovenska. Spoznajte európske združenie podnikateľov JEUNE - Young Entrepreneurs Organization of the European Union.