Daň z príjmov


Daňové priznanie živnostníka za rok 2021 (v roku 2022)

Živnostník musí podať daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2021, ak jeho príjmy presiahli 2 255,72 € alebo ak vykazuje daňovú stratu. Čo treba vedieť o priznaní za rok 2021?

Kto (ne)musí podať daňové priznanie za rok 2021?

Kedy fyzické a právnické osoby nemusia podať daňové priznanie k dani z príjmov a kedy to môže byť výhodné? Spôsob podania, typy a lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov za rok 2021.

25 zmien v daniach a účtovníctve od roku 2022

Digitalizácia účtovníctva, obojsmerná komunikácia s finančnou správou, ručenie za DPH, osobitný spôsob úhrady dane a zmeny v stravovaní. Prečítajte si o zmenách od 01.01.2022.

Nepredajné zásoby

V článku sa zaoberáme zásobami, ktoré sú nepredajnými. Ako sa ich znižujúca sa schopnosť predaja a likvidácia prejavuje v účtovníctve a na dani z príjmov a dani z pridanej hodnoty?

Výdavky na testovanie zamestnancov a ich zdaňovanie

V súvislosti so zavedením vstupu na pracovisko len v režime OTP od 29.11.2021 sú dôležité aj daňové otázky týkajúce sa testovania zamestnancov, predovšetkým u zamestnávateľov.


Účtovanie preplatkov a nedoplatkov z ročného zúčtovania dane

Vyšiel vášmu zamestnancovi v ročnom zúčtovaní dane preplatok alebo nedoplatok? Viete, ako o preplatku alebo nedoplatku z ročného zúčtovania dane účtovať?

Odpustenie úrokov pri oneskorenej úhrade dane z predaja nehnuteľnosti

Finančná správa zasielala listy daňovníkom, ktorí majú povinnosť podať daňové priznanie k príjmu z predaja nehnuteľností. Niektorí nebudú musieť platiť úroky z omeškania. Koho sa to týka?

Platenie a označovanie platieb daní v roku 2022

Na aké číslo účtu zaplatiť daň v roku 2022? Aký variabilný symbol použiť? Aké zmeny nastanú vo vyhláške o spôsobe označovania platby dane od 1.1.2022?


To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky